Aktualitātes un jaunumi

 

22. marts – Pasaules ūdens diena

 

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas lēmuma kopš 1993. gada 22. martā visā pasaulē atzīmē Pasaules ūdens dienu. Šogad tās moto bija – ŪDENS VISIEM, jo, kā zināms, daudzviet Āzijā un Āfrikā dzeramais ūdens ir bagātība, kas nebūt nav pieejama ikdienā visiem šo kontinentu iedzīvotājiem. Daudzviet tur darbavietās nav nedz dzeramā ūdens, nedz 21. gadsimtam atbilstošu labierīcību. Šogad arī īpaši tika akcentēts bēgļu stāvoklis gan dzīves apstākļu, gan no tā izrietošo seku – tostarp dzeramā ūdens trūkums. Tas rada ne vien slāpes, bet izraisa arī daudzas slimības un pat epidēmijas.

Lai pievērstu bērnu uzmanību ūdens resursiem un taupīgai un saprātīgai to izmantošanai, šogad SIA “Rēzeknes Ūdens” sadarbībā ar Rēzeknes katoļu vidusskolu organizēja 2.-4. klašu bērnu zīmējumu izstādi. Kopumā izstādes veidošanā piedalījās 30 bērni. Zīmējumos bija attēlotas strūklakas, upes un ezeri, dīķi un piemājas saimniecības ar lejkannām, ūdenskritums, ūdensrozes, lāstekas, jūra un kuģi, un daudzas citas skaistas lietas, kas bērniem saistās ar ūdeni un šķiet ļoti svarīgas.

Tikšanās laikā ar Katoļu vidusskolas skolēniem SIA “Rēzeknes Ūdens” Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksa vadītājs Jānis Laizāns parādīja, cik dzelžains un ar mangānu piesārņots ir nefiltrētais ūdens, kas tiek sūknēts no dziļurbumiem, pirms tā nonākšanas atdzelžošanas stacijā. “Patīkami, ka viens no bērniem zināja, ka ūdens tiek attīrīts ar dažādu frakciju akmeņiem,” smaidīdams pastāstīja Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksa vadītājs Jānis Laizāns, “tas nozīmē, ka bērni interesējas, kā ūdens no pazemes nonāk krānā.”

Kopumā starp skolēniem un uzņēmuma pārstāvjiem izvērsās spraiga un abpusēji interesanta diskusija par dzeramo ūdeni, tā nozīmīgumu, par vides saglabāšanu. Jau tradicionāli bērni saņēma SIA “Rēzeknes Ūdens” dzeramā ūdens pudelītes ar stingru piekodinājumu, ka tās ir izmantojamas daudzkārt ūdens lietošanai tieši no krāna.

Uzņēmuma “Rēzeknes Ūdens” darbinieki pateicas Rēzeknes katoļu vidusskolai par sadarbību bērnu izglītošanā par ūdens iegūšanu, sagatavošanu un kopējām nostādnēm vides aizsardzībā.

 

 

S. Jonikāne,

SIA “Rēzeknes Ūdens” sabiedrisko attiecību konsultante

22.03.2019.

 

 

Uzņēmumu apmeklē Kaunatas vidusskola

 

14. martā mūsu uzņēmumā viesojās kārtējā skolēnu grupa. Šoreiz tie bija Kaunatas vidusskolas audzēkņi, kuri ne tikai vēlējās iepazīties ar dzeramā ūdens apgādi Rēzeknē, bet arī redzēt, kā reālajā dzīvē tiek lietoti dažādi grafiki.

“Protams, visus mūsu viesus visvairāk interesē cilvēku paradumi ūdens lietošanā, un tos labi atspoguļo ūdens patēriņa grafiki dažādās dienās un dažādos diennakts laikos,” par vizīti pastāstīja Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksa vadītājs Jānis Laizāns, “taču šoreiz skolēni padziļināti apguva matemātiku, tāpēc interesējās arī par citiem grafikiem, elektrības patēriņu, dabas resursu nodokli, citām lietām, kas atspoguļo uzņēmuma darbību.”

Jau tradicionāli skolēniem līdzi tika dotas dzeramā ūdens pudeles, kuras ir izmantojas vairākkārt un domātas ūdens iepildīšanai no krāna un lietošanai gan skolās, gan mājās, gan līdzņemšanai uz sporta nodarbībām, kora mēģinājumiem un citur.

 

 

S. Jonikāne,

SIA “Rēzeknes Ūdens” sabiedrisko attiecību konsultante

15.03.2019.

 

 

Skolēni turpina apmeklēt uzņēmumu

 

Pagājušajā piektdienā, 25.janvārī, SIA “Rēzeknes Ūdens” Dzeramā ūdens sagatavošanas kompleksu apmeklēja Rēzeknes valsts 1. ģimnāzijas 10. M1 klase.  Kā ierasts, kompleksa vadītājs Jānis Laizāns iepazīstināja skolēnus gan ar pasaulē esošajiem ūdens resursiem, gan ūdensapgādes sistēmu Rēzeknes pilsētai un tās aglomerācijas teritorijā.

Audzēkņi iepazinās ar ūdens atdzelžošanas tehnoloģiju, bija iespējas arī redzēt grants un smilšu frakcijas, ar kuru palīdzību dzeramais ūdens tiek attīrīts no dzelzs un mangāna. Ar tādu pašu materiālu tiek skaloti arī paši lielie ūdens filtri.

“Visinteresantākie bija grafiki par ūdens patēriņu dažādas dienās un dažādos diennakts laikos. Nezināju, ka mēs, skolēni, darbdienu rītos esam lielākie ūdens patērētāji,” atzina 10. M1 klases audzēknis Ģirts Edvards Buls.

Kā atzina klases audzinātāja Olga Supe, skolēniem bija iespēja ieraudzīt dažādu grafiku praktisko pielietojumu, ko ne visi saprot mācību laikā, kā arī paplašināt vispārējo izpratni par ūdens resursu nozīmību, tehnoloģijām, pilsētas nodrošināšanu ar dzeramo ūdeni.

Jau ierasti visi uzņēmuma apmeklētāji saņēma SIA “Rēzeknes Ūdens” dzeramo ūdeni, kas fasēts puslitra ūdens pudelēs. Tās paredzētas ilglaicīgai lietošanai, iepildot pudelē krāna ūdeni un ņemot tās līdzi uz skolu.

 

 

S. Jonikāne,

SIA “Rēzeknes Ūdens” sabiedrisko attiecību konsultante

28.01.2019.

Autorizēties

Gadījuma attēls

Gadījuma attēls

Apmeklētāju statistika

318312